Хрещення - один із найважливіших християнських обрядів, тому до вибору хрещених батьків потрібно ставитися відповідально.
Згідно з християнськими традиціями, хрещені батьки - це посланці бога на землі, їхнє призначення - оберігати і допомагати хрещенику. Вони стануть його наставниками на духовному шляху, захищатимуть його від різного роду спокус і неприємностей.
Існують вікові обмеження - у хресні не можна брати дівчат віком до 14 років і хлопців віком до 15. Вважається, що тільки після досягнення цього віку люди можуть брати на себе відповідальність за духовне наставництво.
Забороняється брати в хресні людей, які віддалилися від мирської суєти - черниць і ченців. У цих людей, на думку церкви, інше призначення. Не можуть бути хрещеними і люди, які перебувають у шлюбі - тобто, хрещена мати і хрещений батько не можуть бути чоловіком і дружиною.
Крім того, церква забороняє кумам одружуватися один з одним. Не можуть бути хрещеними дитини і її власні батьки.
Багато хто уникає брати в хресні людей, які не перебувають у шлюбі, а також вагітних жінок. Це забобони - у християнській релігії немає норм, що забороняють обирати в хрещені неодружених, незаміжніх і вагітних. Церква вважає такий вибір таким, що відповідає всім християнським канонам.