Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Вони будуть функціонувати у сільській місцевості та на прифронтових територіях.
Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.
Зазначається, що пересувні аптеки зможуть функціонувати у сільській місцевості – там, де відсутні аптечні пункти, а у мешканців обмежений доступ до лікарських засобів. На період воєнного стану такі мобільні аптечні пункти зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій. При цьому право створювати такі «аптеки на колесах» є виключно у ліцензованих підприємств.
«Одна з проблем медичної галузі, над вирішенням якої ми працювали тривалий час, це забезпечення доступу людей до необхідних їм ліків там, де цей доступ з певних причин обмежений. Йдеться про сільську місцевість та території, де ведуться активні бойові дії. Постійні атаки росії, руйнування медичної інфраструктури, порушення логістичних ланцюгів ще більше ускладнюють ситуацію. Сьогоднішнє рішення уряду відкриває можливості для функціонування мобільних аптек, що дозволить покращити ситуацію», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За даними МОЗ, наразі в селах та селищах міського типу працюють близько 5 700 аптек та аптечних пунктів. Водночас понад 20 000 селищ взагалі не мають аптечних пунктів. Читайте також: Українці, що постраждали внаслідок війни, можуть проходити лікування у закордонних клініках
В мобільних аптечних пунктах діятимуть ті ж правила відпуску лікарських засобів, як і в стаціонарних аптеках. Всі рецептурні препарати відпускатимуться виключно за рецептом (як паперовим, так і електронним). У питанні створення мобільних аптек Україна керувалася передовим світовим досвідом. Зокрема, такі аптечні пункти успішно працюють в США.
Зазначимо, що раніше у МОН повідомили, що на території України будуть розгорнуті модульні лікарні. Завдяки таким закладам з’явиться можливість забезпечити медичну допомогу пацієнтам у регіонах, де ведуться активні бойові дії та є великі масштаби руйнувань.
Данило Вінниченко