Чернігівські діти зможуть безкоштовно харчуватися у школах та садочках, за умови отримання ними статусу «дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій».
Як ми повідомляли раніше, цей статус можуть отримати усі городяни, які станом на 24 лютого 2022-го року проживали у Чернігові та не досягли 18-річного віку. Тепер же з’ясувалося, що цей статус надає дитині право на безкоштовне харчування у школах чи садочках.
Проте через потенційно велику кількість «дітей війни» у Чернігові, на бюджет міста може лягти серйозне додаткове фінансове навантаження. У зв’язку з цим чернігівські депутати, під час сесії 31 липня, звернулися до Верховної ради для врегулювання питання пільгового харчування «дітей війни»:
-Є постанова Кабінету міністрів, яка, по суті, зобов’язує нас фінансувати безкоштовне харчування дітей. Це не стосується всієї України, це стосується окремих громад, - розповідав під час сесії в.о. мера Олександр Ломако.
Тоді за звернення до Верховної ради проголосували 26 депутатів Чернігівської міської ради.
Повторно цю ж тему підіймали на чернігівському виконкому, що відбувся у четвер, 3 серпня. Своїм рішенням цього дня члени виконкому надали статус «дитини війни» 446 чернігівцям.
-Якщо всі отримають (статус «дитини війни», - прим.), а всі мають право отримати… Ми розрахували, що у громаді Чернігова для реалізації цих рішень, прийнятих Кабінетом міністрів, потрібно буде у наступному році мінімум, 340 мільйонів (виділити на безкоштовне харчування «дітей війни», - прим.). Ми звернулися до парламенту та уряду зі справедливим, я вважаю, зверненням: компенсувати в якісь спосіб нам ці кошти. Бо ці рішення прийняті Кабінетом міністрів й вони непосильні для громади (тобто для міського бюджету Чернігова, - прим.). Може виявитися так, що весь бюджет у 2024-му році та наступних роках, це, по суті, буде «виживальний» бюджет. Ми, звичайно, підтримаємо (надання статусу «дитини війни» 446 чернігівським дітям, - прим.), але ми розуміємо, що це досить суттєве навантаження на бюджет громади міста, - пояснив Олександр Ломако вже під час виконкому.
Зазначимо, що статус «дитини війни» не надається автоматично. Для його отримання батьки дитини (або вона сама, якщо після 24 лютого 2022-го року вже досягла повноліття) мають звернутися до міської служби у справах дітей.