Під час літньої спеки справжнім порятунком у приміщенні чи в машині стають кондиціонери. Особливо необхідними ці пристрої є для літніх людей, для тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання, алергію, бронхіальну астму. Але за безлічі позитивних властивостей кондиціонер може і нашкодити, якщо ним неправильно користуватись.
Даруючи приємну прохолоду в приміщенні, кондиціонер водночас підвищує ризик застуди через переохолодження. Крім того, через надмірне використання кондиціонерів підвищується ризик розвитку і поширення шкідливих вірусів, бактерій, грибків. Переважно це стосується пристроїв старого зразку.
Не варто забувати і про шум від кондиціонеру, який також має вплив на організм людини. Якщо протягом тривалого часу перебувати у приміщенні з працюючим кондиціонером, до шуму можна звикнути, але при цьому втратити гостроту шуму. Вплив звуку кондиціонеру подібний до звуку великого шосе чи аеропорту, до яких звикають люди, що живуть поряд.
У теплу пору року оптимальна температура повітря у приміщенні складає 22-25 градусів. Навіть якщо виникає бажання швидко охолодитися, фахівці не радять опускати її нижче цих показників.
Охолодивши приміщення, кондиціонер варто вимкнути. Знов можна його ввімкнути, коли повітря у приміщенні почне нагріватися.
Щоб контролювати роботу кондиціонера, можна встановлювати спеціальний таймер або придбати "розумну" розетку, яка працюватиме за необхідним графіком.
В авто кондиціонер слід вмикати тільки тоді, коли ввімкнений двигун. Якщо машина довго перебувала на сонці, для безпечного охолодження салону потрібно зробити наступне:
Фахівці запевняють, що спати з включеним кондиціонером можна, якщо спека за вікном заважає нормальному відпочинку. Але при цьому слід контролювати, щоб потік повітря був направлений в стелю.
Якщо ви тільки плануєте придбати кондиціонер, зверніть увагу на ті, де є функція "sleep". Завдяки цій опції компресор уповільнюється, шуму від його роботи буде менше.
Під час використання кондиціонера експерти радять дотримуватись низки простих правил.