У день народження українського поета-дисидента Василя Стуса, 6 січня, розпочався всеукраїнський та міжнародний фестиваль «Стус-Фест»
«Стус-Фест» проходитиме по всій Україні та за кордоном.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
«Стус-Фест одразу задумується як щорічний січневий фестиваль, що кожного року експериментуватиме з форматами та розширюватиметься. Одного року ми проведемо Стус-Фест в українських Донецьку та Горлівці, де жив та працював Василь Стус», – розповів організатор фестивалю та керівник театральної спільноти DSP Алекс Боровенський.
Організатори також зазначають, що з одного боку, це намагання розібратися і розпрощатися з радянським минулим поета. Річ у тім, що декілька років Стус служив поблизу Нижнього Тагілу, за Уралом. З іншого боку, це також нагадування, про цінність культури та історії, за яку борються українці зараз.
До фестивалю долучився і Луцьк. У планетарії «Світлозоріум» спільно з театром «Гармидер» покажуть спеціальну програму «Стус під Зірками», де відвідувачі зможуть почути поезію Василя Стуса, розглядаючи зоряне небо.
На своїй сторінці планетарій уже анонсував подію:
«Оголошуємо проведення поетичного вечора Василя Стуса у «Світлозоріумі»! Подія відбувається в рамках міжнародного фестивалю Стус-Фест «СТУС ПІД ЗОРЯМИ». Дата: 21 січня (неділя) 18:00, Вхід: квиток 150 грн. Адреса: м.Луцьк, вул. Залізнична,9. Тривалість події: близько 1,5 години. Кількість місць — обмежена.»
Вчора, 6 січня, Василю Стутсу виповнилося 86 років із дня народження. За свою тверду позицію про збереження і розвиток української культури він зазнав репресій з боку радянської влади. Його творчість заборонили та частково знищили, а самого Стуса засудили.
Стус яскраво відображає нашу сучасну боротьбу. Він — приклад того, що може бути, якщо наш ворог зможе нав'язати нам свою волю.
«Бути радянським громадянином — значить бути рабом…» - давно писав Василь Стус. Він помер 4 вересня 1985 року в 36-му таборі на Уралі, але залишився вільною людиною.
Стус яскраво відображає нашу сучасну боротьбу, Фото: Фейсбук.