Сегодня:
Последние записи
У тимчасово окупованому Маріуполі станом на ранок 10 січня знеструмлено 11 трансформаторних підстанцій у Лівобережному районі.Про це під час ранкової наради заявив гауляйтер Олег Моргун.За його сло...
Російські терористи подовжують обстрілювати громади Миколаївської області.Як повідомляє прес-служба Миколаївської ОВА,  учора, 9 січня, о 15:19 ворожі артилерійські обстріли фіксувалися по нас...
У Кам’янці-Подільському оштрафували чоловіка, син якого зривав уроки в школі. Батька школяра вже не вперше судять за подібне порушення, однак, лише цього разу суд призначив йому штраф за неналежне ...
Російські військові в останні два тижні дещо змінили особливості застосування зброї для атак по Сумщині. Для обстрілів прикордоння вони почали частіше використовувати «шахеди», також здійснюють і к...
Баннер

«Громадська дюжина» вирішила долю забудови чернігівських Масанів

2023-08-08 21:58:53
Источник: https://www.0462.ua/

«Громадська дюжина» вирішила долю забудови чернігівських Масанів

Увечері понеділка, 7 серпня, у міській раді відбулися громадські слухання проекту «Детальний план території другого мікрорайону житлового району «Масани».

Що то таке?

Схема інженерної підготовки території та вертикального планування

«Другій мікрорайон житлового району Масани» – то територія площею 29,41 гектар між вулицями Любецькою, Європейською (колишня – Визволителів), Незалежності та Проектною. Умовно, це територія навпроти «Велмарта» у глиб Масанів.

-Що стосується зонування: основне центральне місце у цьому мікрорайоні приділяється школі. На 1200 місць. Й передбачені два дитячі дошкільні заклади з басейном: на 200 місць кожний. Розташовані вони таким чином, що прилигають до основних пішохідних зв’язків, через що забезпечують комфортне використання внутрішнього мікрорайонного простору, - розповідала під час слухань головна архітекторка проекту, директорка ПП «Портал-М» Тетяна Мазур.

Але основним наповненням нового мікрорайону, звісно, стануть багатоповерхівки. Тут планують побудувати 22 десятиповерхівки та 7 шістнадцятіповерхівок, в яких зможуть розміститися 9300 осіб. На перших поверхах частини будівель розташовуватимуться офісі та магазини.

Також проектом передбачені трансформаторна підстанція, насосна станція й два теплопункти. Що ж до опалення, то тут розглядаються два варіанти:

-Ми прорахували два варіанти: були пропозиції розглянути можливість облаштування поквартирного опалення за рахунок газових поквартирних котлів вздовж вулиці Незалежності. Один з варіантів передбачає таку можливість. Але загальне рішення щодо теплопостачання по всьому району – центральне (опалення, - прим.), - каже пані Мазур.

Що ж до ще однієї важливої для сучасної забудови проблеми – місць для паркування авто, Тетяна Мазур розповіла наступне:

-Враховуючи ситуацію, яка склалася сьогодні, містобудівною вимогою щодо висотної (забудови, - прим.) не передбачається заведення вглиб території мікрорайону автостоянок (тимчасових та постійних) для мешканців такого житлового утворення. В нас прийняте рішення вздовж проїзної частини кожної з вулиць, які оточують наш мікрорайон, передбачити відкриті автостоянки. Загальна кількість машиномісць на цих автостоянках становить майже 800. Вночі вони можуть використовуватися мешканцями, а вдень – як мешканцями, так й користувачами об’єктів, розташованих на перших поверхах (тобто власниками та орендарями магазинів, - прим.), - зазначила Тетяна Мазур. – Крім цього у цій містобудівній документації ми запропонували розташувати вздовж вулиці Любецької два п’ятиповерхові паркінги на 290 машиномісць кожен.

Крім спеціальних паркінгів, у кожному будинку має бути свій підземний паркінг, який також може використовуватися в якості укриття.

Що з безпекою?

В оголошенні про слухання на сайті міської ради було зазначене:

Тетяна Мазур

-На прилеглих до даного об’єкта містобудування (2-й мікрорайон житлового району Масани) територіях розташовані підприємства та об’єкти, що мають вплив на забруднення навколишнього середовища, а саме:ставки накопичувачі рідких промислових відходів; полігон твердих побутових відходів;ПрАТ «МЛИБОР»; ПБП «Вимал»;виробничі підприємства V класу санітарної шкідливості виробництв (з протилежного боку вул. Любецької).

Й, як виявилося, саме цей фактор наразі робить забудову мікрорайону неможливою.

-Найбільше підприємство, яке мало б мати вплив – це звалище. Нормативна відстань до звалища – 500 метрів. Вона в нас витримана, - підкреслює Тетяна Мазур. – Є ще такий об’єкт як ставки промислових відходів. Вже багато років міська влада займається питанням ліквідації цих ставків. Зараз розроблена документація (її замовляло управління житлово-комунального господарства), щодо рекультивації цих ставків. Ця документація пройшла експертизу. За результатами виконання цих робіт, відстань (від рекультивованих ставків до житлового масиву) також має становити 500 метрів. Тобто негативний вплив на нашу ділянку буде відсутній.

Проблема тут в тому, що, хоча після рекультивації ставків-накопичувачів токсичних відходів, у зоні цього житлового масиву дійсно можна буде будувати, але наразі (до рекультивації) таке будівництво неможливо. А точні терміни в які ставки будуть рекультивовані – не називаються.

-Це питання повинні вирішувати органи місцевого самоврядування. Якщо управління ЖКГ замовляло цю документацію, документація розроблена, вони мають зробити наступний крок, бо це (рекультивація ставків, - прим.) в інтересах мешканців міста Чернігова, - каже пані Мазур.

Питання

план забудови Масанів

Пропозиції щодо забудови другого мікрорайону Масанів міська рада збирала з 5 липня. Але за цей час, як говорять чиновники, надійшла лише одна анонімна пропозиція, яка, за правилами, не може бути врахована.

Вже під час слухань депутат міськради Артем Тарасенко пропонував передбачити ще один багатоповерховий паркінг замість однієї з багатоповерхівок, що планують побудувати на вулиці Незалежності. Але в такому випадку довелося б зменшувати житлову зону. Цю пропозицію депутата підтримали лише 2 учасники слухань, отже, вона не пройшла.

Активіст Олександр Гашпар пропонував подати проект на розгляд повторно: після перемоги України та рекультивації небезпечних ставків. Втім, й ця пропозиція не знайшла схвалення у більшості. 1 голос «за», 1 – «утримався» та 10 – проти.

Ще одна учасниця слухань, яка представилася Світланою, пропонувала збільшити пропускну спроможність дорогі на виїзді та в’їзді з Масанів, де наразі у години-пік утворюються корки з автівок:

Сергій Калюжний (ліворуч)

-Управління ЖКГ займається цим питанням, збирає необхідні дані щодо даного шляхопроводу. Це питання триває, воно у процесі, але не вирішується за один день та навіть місяць, - відповів на це начальник управління архітектури та містобудування міської ради Сергій Калюжний.

Що далі?

учасників слухань було небагато

-Цю проектну документацію ми виносимо на виконком та затверджуємо для подальшого використання, - розповів про подальшу долю проекту Сергій Калюжний.

Але тут, як майже завжди, є своє «але».

На слуханнях були присутні лише 12 учасників, враховуючи жінок, які реєстрували бажаючих прийняти участь у слуханнях, та працівника КП «Чернігівбудінвест».

Через те, що, ймовірно, чиновники цього разу одночасно були і громадськістю, можливо, справа щодо цих слухань опиниться у суді:

Олександр Гашпар

-Спочатку я отримаю протокол громадських слухань, перелік осіб, які зареєструвалися у слуханнях. Й, якщо там будуть представники органів місцевого самоврядування, зокрема, управління архітектури та містобудування, які приймали участь (у слуханнях, - прим.) під виглядом громадськості, тоді в мене будуть підстави для оскарження (результатів слухань, - прим.) у судовому порядку, - зазначив активіст Олександр Гашпар. – Я не знаю причини (чому було так мало учасників слухань, - прим.). Не було інформаційних повідомлень у пресі, не було повідомлень у розділі «Новини» на сайті міської ради (оголошення про слухання було у розділі «Анонси та оголошення», - прим.). Проблеми Масанів, я там буваю дуже часто, є: проблеми з паркуванням, з тим, як виїхати з ранку з Масанів, проблеми з комунікаціями та мережами. Тобто проблеми є. Але в нас діє принцип діспозитивності: якщо люди не прийшли, значить, фактично, вони згодні, що міська влада прийме (рішення, - прим.) без їх участі.

Відповідно до інформації сайту міської ради: «Термін реалізації Детального плану 2-го мікрорайону, з урахуванням інвестиційних намірів становить 7 років».

Нагадаємо, робота басейнів у дитсадках Чернігова призупинена ще з 2020-го року.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група


Суспільство
З початку повномасштабного вторгення росії пошкоджено або знищено 872 об’єкти культурної спадщини. З них пам’яток національного значення – 120, місцевого значення – 682, щойно виявлених – 70.Про це...
Суспільство
В Україні запустили національну програму з популяризації англійської Future Perfect. Реалізують її декілька міністерств – освіти, цифрової трансформації, культури та інформаційної політики. Спільно...
Суспільство
Від 9 січня 2024 року, і до 9 березня 2024 року проходить повторне громадське обговорення щодо перейменування вулиць та площ в Ужгороді.Про це інформує управління містобудування та архітектури Ужго...
Кримінал
За апеляційною скаргою Сумської обласної прокуратури рішенням Сумського апеляційного суду 8 січня 2024 року скасовано вирок суду першої інстанції, 36-річного чоловіка визнано винним в умисному вбив...