Люди діляться на тих, хто любить каву, і тих, хто віддає перевагу чаю. При цьому чай вважається здоровішою альтернативою, оскільки в ньому менше кофеїну. Але й чай може шкодити організму, якщо пити той, що вам не підходить, або вживати його занадто багато. Традиційно найбільш безпечним і корисним вважають зелений чай.
Дієтологи попереджають - не варто захоплюватися вживанням цього напою, бо він може чинити негативний вплив на роботу печінки.
Загалом науковці вважають, що зелений чай не може спричиняти серйозних патологій будь-якого органу. Але в ньому містяться ботанічні токсини, які здатні порушити роботу печінки. При цьому функція печінки може порушитися навіть у абсолютно здорових людей, не кажучи вже про тих, хто вже страждає від захворювань цього органу.
Катехіни і хлорогенова кислота містяться як у чорному, так і в зеленому чаї, причому в останньому її більше. Ці речовини спричиняють прискорене серцебиття, тому пити чай бажано в помірних кількостях. Містяться в зеленому чаї й дубильні кислоти, які можуть негативно впливати на роботу травної системи. Особливо обережними потрібно бути людям, які страждають на гастрит або виразку.
Вчені попереджають - найшкідливіший зелений чай - це той, що розфасований у пакетики. Корисних речовин у ньому мінімум, оскільки виготовляють такий чай із залишків виробництва якісного чаю. Дієтологи і дослідники дійшли висновку, що максимально допустима кількість чаю на добу - це три-чотири чашки. Але вони радять не вживати так багато зеленого чаю, і обмежитися однією-двома чашками на день.