Мабуть, кожному, хто бував у лісі, доводилося бачити проорані в лісових масивах різної ширини смуги. Та можливо, не всі знають, що в лісівничій термінології вони називаються мінералізованими, а прокладають їх для боротьби з лісовими пожежами.
Адже смуга, на якій з допомогою ґрунтообробного механізму присипана землею хвоя, трава, лісова підстилка, стає штучною перешкодою для поширення вогню.
Мінсмуги облаштовуються через певну відстань у всіх лісових масивах, а особливо важливою є їх наявність в хвойних молодняках, вздовж автомобільних шляхів, на межі із сільськогосподарськими полями.
В лісових господарствах щорічно створюють нові мінералізовані смуги та проводять догляди за вже існуючими.
Як правило, смуги поновлюються 4 рази на рік. Але якщо погода дощова – то трактор з плугом ходить ними значно частіше. Лісівники слідкують і за тим, щоб мінсмуги мали таку ширину, котра не дозволить полум’ю перекинутися через неї.
В цьому році в лісових господарствах Житомирщини влаштовано понад 2,5 тисячі кілометрів нових мінералізованих смуг та проведено догляд за вже існуючими загальною протяжністю понад 10 тисяч кілометрів.
На території Київщини ці показники становлять відповідно понад 3 тисячі км та понад 7 тисяч кілометрів.
Принагідно нагадуємо, що нині в лісах Житомирщини та Київщини переважає високий та надзвичайно високий рівень пожежної небезпеки.
Отож закликаємо мешканців дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісових масивах та природних екосистемах, відпочивати у спеціально відведених рекреаційних зонах, багаття розводити виключно у спеціально облаштованих місцях.
Якщо ж ви помітили вогонь у лісі чи поблизу нього - негайно зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» або повідомте лісову охорону.
Державне агентство лісових ресурсів України
Центральне міжрегіональне управління ЛМГ