У той час, як росія бреше, що ніколи не атакує храми і культурні обʼєкти, на сайті ЮНЕСКО зазначено 274 культурні об'єкти, пошкоджені росіянами (церкви, сакральні об'єкти, музеї, історичні будівлі, галереї, монументи, бібліотеки та архіви).
Редакція 0512 побачила, що є такі об'єкти і на Миколаївщині. Зафіксовано як мінімум вісім об'єктів культури, які російський агресор знищив в нашій області.
Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (1852 р.) – Киселівка
У Киселівці росіяни повністю знищили костел, який побудували ще наприкінці ХІХ століття. У храмі зберігалися найстаріші ікони Божої Матері. Їх врятувати не вдалося.
Село заснували у 30-х роках ХІХ століття переважно переселенці-католики з польських, литовських та білоруських земель, а вже у 1852 році збудували муровану каплицю, яку у 1897 роціосвятив єпископ Тираспільський Антоній Церр.
Турецька криниця пам’ятка 18 століття – Гурівка
Внаслідок обстрілів села 10 та 12 березня військами агресора зруйновано історичну архітектурну пам’ятку «Турецька криниця» ХVIII століття, пошкоджено ряд об’єктів соціальної інфраструктури та житлові будинки.
Криниця з’явилась у XVIII столітті, над нею звеликам’яний павільйон із пиляного ракушняка, який видобували у місцевому кар’єрі. За розповідями місцевих криницю будували турки, тому її ще називають Тюрською. Крім того криницю зображено і на гербі Гурівки.
Міський палац культури – Очаків
Внаслідок ракетного вогню пошкоджено фасади, стіни, дах, перекриття та внутрішні приміщення сучасної будівлі Очаківського міського Палацу культури.
Палац культури "Корабельний"
У 1955 році, за проєктом архітектора Костянтина Бартошевича почалося будівництво Будинку культури молодого суднобудівного заводу «Океан», заснованого неподалік чотирма роками раніше. Будівництво було завершено в 1959 році і в ДК закипіло творче життя. Будівля виконана в стилі неокласики з елементами бароко і є найяскравішим прикладом архітектури того часу. А вже 5 липня 2022 року внаслідок влучання російської ракети суттєвих пошкоджень зазнав ПК "Корабельний". До війни туди приходили діти зі всього району займатись у різноманітних гуртках. А зараз від будівлі залишився лише фасад. Задня частина зруйнована. Вже зараз влада думає за те, як саме відбудувати Палац. Адже це місце було центро для розвитку жителів Корабельного району.
Миколаївський академічний художній драматичний театр
22 вересня 2022 року близько опівночі війська рф випустили по місту 9 ракет С-300. Під масований ракетний обстріл потрапила і пам’ятка архітектури Миколаївський академічний художній драматичний театр. Історія театру багатогранна та досить довга - понад 140 років. Внаслідок ворожого прильоту пошкоджено театральний дворик, музей, гримерні та велику сцену.
Палац творчості учнів
Ця будівля також пошкоджена внаслідок вибухової хвилі. Зранку, 29 березня, російський агресор вдарив ракетою по будівлі Миколаївської ОВА, яка знаходиться поруч з Палацом творчості. Прильот забрав життя 36 людей, ще багато травмовано. Знищено будівляю ОВА, а об'єкти поруч пошкоджено.
Колишня Маріїнська гімназія (побудована 1892 року )
Миколаївський ліцей імені Миколи Аркаса бере свій початок з 1863 року, коли було відкрито Миколаївське жіноче училище І-го розряду. У 1870 року училище переіменували у Маріїнську жіночу гімназію, яка функціонувала до 1918 року. Будинок Першої української гімназії імені Миколи Аркаса включений до державного списку нерухомих пам'яток архітектури місцевого значення.Будівля Миколаївського ліцею імені Миколи Аркаса пережила Дві Світові війни та вціліла. З початку широкомасштабного збройного та агресивного вторгнення росії в Україну, окупанти цілилися по закладу двічі. В другий раз, в ніч на 1 листопада, один із снарядів типу С-300 влучив у історичну будівлю. Фундамент ліцею вцілив, проте парадна частина зазнала руйнувань.
Миколаївський центр культури народної творчості та художньої освіти (пам'ятка архітектури місцевого значення)
В ніч на 20 липня російський агресор вдарив по сплячому Миколаєву двома ракетам Х-22. Ці ракети надзвичайно важко збити засобами ППО, які наявні в Україні. Одна з ракет влучила в житловий будинок в центрі міста. Внаслідок прильоту загинуло дві людини, ще з десяток було поранено. Люди залишились без квартир.
Навпроти зруйнованого будинку знаходився Миколаївський центр культури народної творчості та художньої освіти.Будівля також була пошкоджена внаслідок вибуху.Відомо, що будинок Менкіні з’явився у Миколаєві в третій чверті 19 століття, цій будівлі приблизно вже 150 років. Внаслідок вибуху постраждав фасад будівлі, вибито вікна та двері, а стінами пішли тріщини.
Щоразу керівницство рф бреше про те, що б'є лише по військовим об'єктам. Реальність каже про інше. Знищені будинки, школи, лікарні, театри та багато чого іншого. І найгірше - вбиті цивільні. Вбиті, тому що росія хоче вбити кожного українця. Ця країна відповість за всі злочини, які скоїла в Україні. Обов'язково.