Наприкінці липня Чернігів струсонув черговий скандал навколо Ялівщини: там почали вирубувати дерева.
Як ми розповідали, ділянки, на яких проводять роботи, не входять до комунального підприємства обласної ради, що носить назву «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина». Їх офіційне призначення – «для особистого селянського господарства».
Яким чином частина Ялівщини була, де-факто, відведена під приватні городи – тема для окремого дослідження. Але історики вже знайшли на місці робіт артефакти, а активісти висловлювали побоювання, що насправді, вирубуючи дерева, це місце готують не «під городи», а під забудову, й що призначення ділянок найближчим часом можуть змінити.
-Я хочу повідомити, що на території «Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», між гаражним кооперативом та кладовищем, невідомі особі, які представляються власниками земельних ділянок, з метою підготовки своїх ділянок для городництва (посадки картоплі, помідорів), розорюють пам’ятку археології місцевого значення «Посад «Поселення Ялівщина» й підійшли у притул до пам’ятки археології національного значення «Посад Ялівщина епохі бронзи», - розповів під час сесії міської ради Олександр Гашпар – помічник депутатки Марини Рейко.
Активіст висловив побоювання, що під час сесії «з голосу» можуть внести правки до одного з рішень, якими б дозволили забудувати частину Ялівщини. Втім, в.о. мера Чернігова Олександр Ломако, переконував громадськість, що за цієї каденції міської ради, забудовувати Ялівщину не забудують:
-Ніякої зміни цільового призначення земельних ділянок (в Ялівщині, - прим.) ми, в цьому скликанні, підтримувати не будемо. Як буде далі? Сподіваємося, що позиція (депутатів за наступних каденцій міської ради, - прим.) не зміниться, - заявив Олександр Ломако.
Нагадаємо, під час сесії міської ради, що відбулася 31 липня, депутати не змогли зібрати кворум, аби проголосувати за земельні питання.