Що буде з комунальними тарифами від серпня. Пояснюємо у матеріалі.
Українці звикають до підвищення тарифу на електроенергію.
З 1 червня за світло населення платить не 1,44 і 1,68 гривні за кіловат, а за єдиним тарифом — 2,64 гривні.
Сума у платіжках за електроенергію зросла приблизно на 250 гривень.
Ймовірно, до закінчення наступного опалювального сезону підняття цін більше не буде. За словами представників НКРЕКП, в майбутньому українцям варто очікувати ціну близько 5,5 гривні за кіловат-годину, - пише NV.
Щонайменше до 30 квітня 2024 року ціна на газ для населення від ГК Нафтогаз України залишиться незмінною і становитиме 7,96 грн за куб. м (з ПДВ).
«Ми продовжуємо отримувати багато дзвінків від клієнтів з уточненням, чи підвищуватиметься ціна на газ напередодні наступної зими. Тому ми ще раз наголошуємо, що тариф Фіксований від ГК Нафтогаз України залишається незмінним», — зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.
Він також додав, що це рішення було прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні.
Нагадуємо, що ГК Нафтогаз України безперебійно забезпечує газом понад 12,4 млн українських домогосподарств. Усі ці клієнти отримують газ відповідно до річного тарифного плану Фіксований. Період дії тарифу становить: з 1 травня 2023 року до 30 квітня 2024 року включно.
В серпні за воду українці платитимуть по-старому. У липні в Україні мали зрости тарифи на постачання та відведення води. Але після гучної заяви Володимира Зеленського Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) відмінила власне рішення.
Тарифи на послуги 34 водоканалів з 1 липня 2023 року мали зрости в середньому на 32%. В НКРЕКП підрахували, що у середньому сума в платіжках за водоспоживання домогосподарством (2−3 особи) могла зрости на 62 грн/міс (з ПДВ).
При цьому тарифи на водоспоживання у містах, які суттєво постраждали внаслідок бойових дій (Харків, Миколаїв і Херсон), мали залишитися незмінними.