27 липня перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко разом із заступником начальника ОВА Віктором Градівським долучилися до онлайн-заходу “Програма розвитку Організації Обʼєднаних Націй” (ПРООН), який був присвячений науково обґрунтованим основам для планування відновлення на місцевому, регіональному та національному рівнях в Україні.
Захід проходив у місті Києві. Офлайн участь взяли заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний, голова Київської обласної державної адміністрації Руслан Кравченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен, Президент Київської школи економіки Тимофій Милованов та постійний представник ПРООН в Україні Джако Сілльє.
Адже в планах ООН це підтримати ініціативи, спрямовані на зміцнення стійкості та раннього відновлення громад у вибраних регіонах України, в тому числі й в нашій області. Буде забезпечено розширення доступу до якісних державних послуг, наприклад, у закладах охорони здоров’я, покращення безпеки громад і суспільної безпеки та зміцнення соціальних зв’язків на місцевому рівні.
Нагадаємо, що з грудня 2022 року ПРООН у партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та розвитку інфраструктури та Інститутом Київської школи економіки (KSE) впроваджує проєкт з оцінки пошкоджень будівель (ОВБ), який щедро фінансується урядом Німеччини з метою комплексної оцінки масштабів руйнувань, спричинених війною в Україні.
Результатом цих зусиль є всеосяжна база даних, що охоплює різну важливу інформацію про будівлі, ступінь їх пошкодження, оціночну кількість уламків, потенційно забруднені території з боєприпасами, що не вибухнули, та оціночні збитки.
База даних призначена для посилення спроможності відповідних урядових установ України, зокрема Міністерства розвитку громад, територій та розвитку інфраструктури, муніципалітети та інші відповідні гуманітарні організації та організації, що займаються питаннями розвитку.
Крім того, база даних також містить сучасну географічну інформаційну систему (ГС), яка містить детальні карти всіх будівель у нанесених на карту населених пунктах і знімки з високою роздільною здатністю зображення, отримані за допомогою супутників і дронів.