Сегодня:
Последние записи
У тимчасово окупованому Маріуполі станом на ранок 10 січня знеструмлено 11 трансформаторних підстанцій у Лівобережному районі.Про це під час ранкової наради заявив гауляйтер Олег Моргун.За його сло...
Російські терористи подовжують обстрілювати громади Миколаївської області.Як повідомляє прес-служба Миколаївської ОВА,  учора, 9 січня, о 15:19 ворожі артилерійські обстріли фіксувалися по нас...
У Кам’янці-Подільському оштрафували чоловіка, син якого зривав уроки в школі. Батька школяра вже не вперше судять за подібне порушення, однак, лише цього разу суд призначив йому штраф за неналежне ...
Російські військові в останні два тижні дещо змінили особливості застосування зброї для атак по Сумщині. Для обстрілів прикордоння вони почали частіше використовувати «шахеди», також здійснюють і к...
Баннер

На утримання покинутих малюків на Сумщині потрібно 250 тисяч гривень на рік

2021-06-10 20:04:23
Источник: https://www.0542.ua/

На утримання покинутих малюків на Сумщині потрібно 250 тисяч гривень на рік

Сумська обласна дитяча лікарня потребує 250 тисяч гривень на рік, щоб забезпечити необхідним малюків, від яких відмовились батьки або яких від батьків забрали. Це гроші на півсотні дітей. Фінансування їхніх потреб ні держава, ні обласний бюджет не передбачає, пише Суспільне.

Від двох дівчаток їхні матері відмовилися одразу після пологів. Їм — місяць та півтора від народження, розповіла завідувачка відділення патології новонароджених Наталія Голуб. "Такі діти у відділенні перебувають постійно, їхня кількість коливається від двох до п’яти", — говорить вона.

Зазвичай за такими дітьми доглядають дві медичні сестри. Лада Ляшенко – одна з них.

"Цілодобово перебуваю біля цих діток, яких покинули мами. Догляд – це не тільки сповивання, заміна памперсів, годування, це – коли я постійно з ними перебуваю, бо дітки маленькі, можуть плакати і вдень, і вночі. Я для них наразі – мама. Годування відбувається через три години, памперси міняємо теж кожні три години, але є такі випадки, коли доводиться частіше", — сказала вона.

За словами Наталії Голуб, на суміші, якими годують немовлят, і гігієнічні потреби в місяць йде до п’яти тисяч гривень.

"Догляд і фінансування покладені — на плечі лікарні. Догляд — на медичних сестрах і лікарях відділення, фінансування — на лікарні. Те, чого нам не вистачає, це предмети догляду: памперси, серветки, пелюшки. Все це додатково забезпечують волонтери, небайдужі мами. Діти деякі перебувають від семи днів до двох місяців", — каже вона.

За рік до лікарні потрапляє у середньому 50 таких дітей. У тому числі — з вулиці.

"Є ті діти, перебування яких у сім’ї є загрозою для життя. Це можуть бути діти, які направлені службою у справах дітей, діти, які знайдені поліцією, і їх привозять у наш заклад. Ми їх приймаємо на стаціонарне лікування, але часто вони не потребують медичного догляду, а потребують материнського тепла", — говорить обласний педіатр Оксана Сташко.

Наразі, каже вона, за депутатським запитом з обласного бюджету лікарня може отримати для цих дітей 250 тисяч гривень. Це – єдині гроші, на які можуть розраховувати, говорить заступниця директора Північного департаменту Національної служби здоров’я Вікторія Мілютіна.

"У медзакладі фактично перебувають здорові дітки. Це вже не медична послуга, а соціальна. За законом ми не маємо можливості заплатити за здорову дитину. Проблему треба вирішувати разом з місцевою владою", — каже вона.

Усього зараз у лікарні перебуває чотири дитини, покинутих батьками, або яких від батьків забрали, в тому числі — однорічний хлопчик. Кілька тижнів тому його принесли сюди батьки.

Директорка обласного департаменту фінансів Олена Батраченко сказала, що на 2021 рік бюджет уже сформований і ніяких запитів про такі цільові гроші до неї не надходило.

"Вони не мають таких хвороб, які потребують безперервного лікування і не входять у систему медичних гарантій як надання медичної допомоги", — сказав в ефірі "Українського радіо Суми" директор Сумської обласної дитячої лікарні Ігор Змисля.

За його словами, діти потребують додаткової допомоги до моменту переведення у заклади соціального напрямку. "У дописах люди зверталися, казали що готові перераховувати кошти. Гроші — це добре, але краще за все — це допомога такими речами як підгузки, дитяче харчування".

"Так діти одразу отримують те, що потрібно. Дуже важливо, щоб люди знали, кому саме допомогли: маленькому хлопчику чи дівчинці. Вони бачать результати, це спонукає інших долучатися", — сказав він.

Змисля говорить, що ця проблема існує давно. "Не пам'ятаю, щоб на цей напрямок спрямовували додаткові кошти. Допомагали волонтери, залучали кошти лікарні. Наразі, коли запрацювала програма медичних гарантій, у нас більше можливостей це зробити. Коли ми працювали за старим принципом, вся допомога покладалась лише на волонтерів", — зазначив він.

"Якби була якась соціальна програма супроводу цих дітей на всіх рівнях, безперечно, питання могло б бути вирішене. Однак такі програми зазвичай бувають трішки інерційні. Не можна чітко сказати, коли, в який місяць і як це все буде. Все проходить певні етапи, довідки, а дитина потребує негайно цієї допомоги. Треба реагувати миттєво. Якщо створити такий резерв, який використовують відразу, коли дитина потрапляє до закладу, це найкращий варіант рішення проблеми", — додав Змисля.

Волонтерка Ксенія Гринник розповідає, чим саме допомагають малюкам і скільки охочих до цього долучаються: "Це — підгузки, засоби гігієни, ліки, одноразові рукавички. Ще нещодавно одна організація запропонувала допомогу: в'яжуть пледи для немовлят".

"Люди охоче відгукуються. Особливо якщо це фізична або предметна допомога. Є певна група людей – 850 таких активістів. Кожного місяця хоча б трішечки, але долучаються і підтримують. Тож маємо вже певні заощадження, і коли виникає нагальна проблема, одразу реагуємо і допомагаємо", — говорить вона.


Суспільство
З початку повномасштабного вторгення росії пошкоджено або знищено 872 об’єкти культурної спадщини. З них пам’яток національного значення – 120, місцевого значення – 682, щойно виявлених – 70.Про це...
Суспільство
В Україні запустили національну програму з популяризації англійської Future Perfect. Реалізують її декілька міністерств – освіти, цифрової трансформації, культури та інформаційної політики. Спільно...
Суспільство
Від 9 січня 2024 року, і до 9 березня 2024 року проходить повторне громадське обговорення щодо перейменування вулиць та площ в Ужгороді.Про це інформує управління містобудування та архітектури Ужго...
Кримінал
За апеляційною скаргою Сумської обласної прокуратури рішенням Сумського апеляційного суду 8 січня 2024 року скасовано вирок суду першої інстанції, 36-річного чоловіка визнано винним в умисному вбив...