Сегодня:
Последние записи
У тимчасово окупованому Маріуполі станом на ранок 10 січня знеструмлено 11 трансформаторних підстанцій у Лівобережному районі.Про це під час ранкової наради заявив гауляйтер Олег Моргун.За його сло...
Російські терористи подовжують обстрілювати громади Миколаївської області.Як повідомляє прес-служба Миколаївської ОВА,  учора, 9 січня, о 15:19 ворожі артилерійські обстріли фіксувалися по нас...
У Кам’янці-Подільському оштрафували чоловіка, син якого зривав уроки в школі. Батька школяра вже не вперше судять за подібне порушення, однак, лише цього разу суд призначив йому штраф за неналежне ...
Російські військові в останні два тижні дещо змінили особливості застосування зброї для атак по Сумщині. Для обстрілів прикордоння вони почали частіше використовувати «шахеди», також здійснюють і к...
Баннер

"Щось новеньке". Що таке сторілівинг, і де його можна подивитись у Маріуполі, - ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

2021-05-28 16:39:58
Источник: https://www.0629.com.ua/


Цьогорічна освітня програма STARTUP ГОГОЛЬFEST – це 26 подій, які розповідають про сучасне візуальне мистецтво, театр, літературу, показують нове українське кіно, дають можливість залишитися з містом на одинці та дослідити його. 

Розповідаємо про освітню програму.

«Щось новеньке? Це однозначно про наші цьогорічні екскурсії-сторілівінг! – розповідає кураторка освітньої програми Анастасія Євдокимова. – Якщо слово «сторітелінг» нам добре знайоме й воно про переказування історій, то «сторілівінг» – це проживання різних ситуацій та культурних досвідів. Кожна з екскурсій – глибоке занурення у те, чим займається та живе екскурсовод. Щоразу глядачі мандруватимуть іншим маршрутом, але це не має значення, адже Маріуполь – сцена для майже театралізованих прогулянок».

Літературознавця Ірина Пасько у Маріуполі  проведе екскурсію-сторілівінг «Вилазка в літературу Дніпра» про те, якою є література у Дніпрі та з чого варто почати знайомство з нею.

"Щось новеньке". Що таке сторілівинг, і де його можна подивитись у Маріуполі, - ОСВІТНЯ ПРОГРАМА , фото-1

Байки та реальні історії, історичні перепитії та захоплення іншими цивілізаціями. Головна загадка: Валер’ян Підмогильний, А. Домонтович, Володимир Винниченко і Олесь Гончар – хто з письменників-класиків та чому писав про анархіста Нестора Махна? 

Попри те, що філософ і письменник  Григорій Сковорода ніколи не бував у Маріуполі, харківська літературознавця та провідна редакторка видавництва «Віват» Олена Рибка розповість про мандри класика.

"Щось новеньке". Що таке сторілівинг, і де його можна подивитись у Маріуполі, - ОСВІТНЯ ПРОГРАМА , фото-2

У екскурсії-сторілівінгу «5 кроків до Сковороди: від Харкова до Маріуполя» глядачі отримають відповідь на питання про те, від чого втікав Сковорода та чи досягнув внутрішнього спокою. Усі ж пригадують афоризм філософа: «Світ ловив мене, та не спіймав»?

Подкаст Богдани Неборак «Взяла і прочитала» розповідає про теми, які зачіпають, та книжки, які порушують ці теми.

"Щось новеньке". Що таке сторілівинг, і де його можна подивитись у Маріуполі, - ОСВІТНЯ ПРОГРАМА , фото-3

Для фестивалю  STARTUP ГОГОЛЬFEST Богдана проведе офлайн подкаст у форматі екскурсі-сторілівінгу про «Перші книжкові досвіди». Історії про письменників та їхні твори, як підступитися до читання, який текст відкрити, щоби зрозуміти «не буде так, як було». «Новий досвід також є стартапом – ти маєш інкорпорувати його у своє життя. З цим розбирається література, адже кожен дійсно хороший роман розповідає про зміни у героєві. А ці зміни читач може приміряти на себе», – інтригує глядачів Неборак. 

Письменник і мандрівник Богдан Ославський у червні 2021 вирушає в експедицію, яку ще не підкорив жоден українець.

"Щось новеньке". Що таке сторілівинг, і де його можна подивитись у Маріуполі, - ОСВІТНЯ ПРОГРАМА , фото-4

Разом із другом вони планують пройти усі Карпати через чотири країни (Румунію, Україну, Польщу і Словаччину). Тож їхня експедиція так і називається «Арка Карпат». Похід у гори на 100 днів – це серйозний фізичний, емоційний та фінансовий виклик. Екскурсія-сторілівінг, яка дасть багато лайф-хаків для всіх, хто планує підкорювати реальні чи метафоричні вершини. Що потрібно врахувати та як не боятися румунського ведмедя? 

Репортажистка, авторка телеграм-каналу «Репортерське пальто», співавторка проєкту, який досліджує українські хати по всій Україні Old khata project Світлана Ославська влаштує прогулянку приватним сектором Маріуполя. Та розповість «Як полюбити давні сільські хати».

"Щось новеньке". Що таке сторілівинг, і де його можна подивитись у Маріуполі, - ОСВІТНЯ ПРОГРАМА , фото-5

У цифровому холі ЦСМ «Континенталь» у рамках театральної програми відбуватиметься трансляція цифрового проєкту «Дегустації книжок», а у Вежі кураторка освітньої програми «Гімназія» Анастасія Євдокимова розповість те, чим стають література і театр у новій цифровій реальності.

"Щось новеньке". Що таке сторілівинг, і де його можна подивитись у Маріуполі, - ОСВІТНЯ ПРОГРАМА , фото-6

Із травня 2020 у онлайн форматі триває цифровий проєкт «Дегустації книжок», коли актори, режисери, художники-аніматори та куратори створюють дегустаційні сети різних літературних творів.

Водночас протягом всіх днів фестивалю триватимуть аудіоекскурсії. Кожен може зайти у Вежу та відсканувати к’юаркод та вирушити на прогулянку центральною частиною Маріуполя під аудіоісторію про книжку німецько-української письменниці Наташі Водін «Вона була з Маріуполя». «Вона була з Маріуполя» – переможець Ляйпцизького книжкового ярмарку 2017, помітний текст на німецькому літературному ринку та перекладений українською видавництвом «Книги21». У ауддіоекскурсії глядач почує фрагменти твору про Маріуполь початку ХХ століття, родинні історії авторки, про її батьків, які з Маріуполя потрапили у трудовий табір в Німеччину, а також про сімейні загадки, які так і не вдалося розгадати. 

Реєстрація на екскурсії-сторілівінг: https://cutt.ly/Kb0RPbU 

К’юаркод на аудіоекскурсію «Вона була з Маріуполя» шукайте у Вежі (вул.Архітектора Нільсена, 36)

Повна програма заходів, сформована за датами і напрямками, - тут.


Суспільство
З початку повномасштабного вторгення росії пошкоджено або знищено 872 об’єкти культурної спадщини. З них пам’яток національного значення – 120, місцевого значення – 682, щойно виявлених – 70.Про це...
Суспільство
В Україні запустили національну програму з популяризації англійської Future Perfect. Реалізують її декілька міністерств – освіти, цифрової трансформації, культури та інформаційної політики. Спільно...
Суспільство
Від 9 січня 2024 року, і до 9 березня 2024 року проходить повторне громадське обговорення щодо перейменування вулиць та площ в Ужгороді.Про це інформує управління містобудування та архітектури Ужго...
Кримінал
За апеляційною скаргою Сумської обласної прокуратури рішенням Сумського апеляційного суду 8 січня 2024 року скасовано вирок суду першої інстанції, 36-річного чоловіка визнано винним в умисному вбив...