Сегодня:
Последние записи
У тимчасово окупованому Маріуполі станом на ранок 10 січня знеструмлено 11 трансформаторних підстанцій у Лівобережному районі.Про це під час ранкової наради заявив гауляйтер Олег Моргун.За його сло...
Російські терористи подовжують обстрілювати громади Миколаївської області.Як повідомляє прес-служба Миколаївської ОВА,  учора, 9 січня, о 15:19 ворожі артилерійські обстріли фіксувалися по нас...
У Кам’янці-Подільському оштрафували чоловіка, син якого зривав уроки в школі. Батька школяра вже не вперше судять за подібне порушення, однак, лише цього разу суд призначив йому штраф за неналежне ...
Російські військові в останні два тижні дещо змінили особливості застосування зброї для атак по Сумщині. Для обстрілів прикордоння вони почали частіше використовувати «шахеди», також здійснюють і к...
Баннер

Вітамінна їжа наприкінці зими

2021-03-05 09:23:30
Источник: https://www.0462.ua/

Вітамінна їжа наприкінці зими

Лютий – останній місяць зими, але серйозного потепління чекати не доводиться. Морози не припиняються, сніг не думає танути, а до свіжих овочів ще далеко.

У цей час кожному з нас потрібно запустити друге дихання за допомогою простих способів: здоровий сон, прогулянки на свіжому повітрі, ранкова зарядка і, звичайно, здорове та корисне харчування. Ідеальний формат – корисні і при цьому ситні (але не занадто калорійні) продукти. Наприклад…

Квашена капуста

Абсолютний лідер серед консервованих овочів за вмістом вітаміну С. Крім того, вона славиться великою кількістю вітамінів А і В. Вітаміни містяться як в самій капусті, так і в її розсолі.

Ще однією особливістю квашеної капусти є її низька калорійність. 100 г продукту містять всього 20 ккал, велика частина яких йде на перетравлення з'їденого.

До переваг квашеної капусти можна віднести і те, що вона зміцнює імунну систему, позитивно впливає при болях в шлунку і порушення обміну речовин, активізує перистальтику кишечника, очищає організм, покращує роботу серця, сприяє гарному настрою.

Квашену капусту можна додавати в салати, подавати як гарнір до м'яса. Капуста добре поєднується з топінамбуром.

Але зважайте на протипоказання. Точно краще утриматися від цієї страви при виразковій хворобі шлунку, жовчнокам’яній хворобі, захворюваннях підшлункової, нирковій недостатності, підвищеній кислотності, печії.

Гранат

Смачний і корисний фрукт, до складу якого входять йод, кальцій, залізо, магній, калій. Гранат називають «ліками від ста хвороб». Його сік рекомендують вживати при малокрів'ї. А при розладах шлунка готують спеціальний відвар з шкірки і перегородок граната.

Завдяки високому вмісту дубильних речовин гранатовий сік використовується як протизапальний засіб при опіках.

Сік солодких гранатів допомагає при хворобах нирок, а кислих – при каменях у нирках і жовчному міхурі. Сік гранатів також використовується для утамування спраги при лихоманці і як жарознижуюче.

М'якоть граната використовується для приготування салатів, напоїв та десертів.

Родзинки

Один з найсолодших сухофруктів, корисні властивості якого відомі з давніх-давен. У давнину сушений виноград використовували для зміцнення нервової системи і в якості заспокійливого засобу. Сьогодні ж спеціалісти рекомендують вживати родзинки при серцевих захворюваннях, анемії, порушеннях діяльності печінки і нирок, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, гіпертонії, запаленні органів дихальної системи. Родзинки також сприяє зміцненню ясен і зубів.

Родзинки зберігають практично всі корисні властивості винограду. А це близько 80% вітамінів і 100% різних мікроелементів. До їх складу входять залізо, бор, магній, вітаміни групи В, зола, клітковина, винна і олеанолова кислоти.

Однак цей продукт рекомендований не всім. Через високий рівень вмісту цукру (близько 80%) його не рекомендується вживати при ожирінні, цукровому діабеті, серцевої недостатності, виразці шлунка.

Печериці

Найдоступніші і найпростіші в приготуванні гриби. Крім того, що вони низькокалорійні (на 100 г всього 27,4 ккал), вони ще й надзвичайно корисні. У печерицях містяться цінні білки, вітаміни (Е, РР, D і вітаміни групи В), мінеральні речовини (фосфор, калій, цинк, залізо), органічні кілота (лінолева, пантенолова).

Печериці надають антибактеріальну і протипухлинну дію, знижують ризик захворювання атеросклерозом, знижують рівень холестерину в крові, допомагають знімати втому і головний біль, покращують стан шкіри, допомагають при захворюваннях шлунка.

Але хітин, що міститься в грибах, практично не засвоюється в організмі, особливо дитячому, і перешкоджає засвоєнню інших речовин, що входять в їх перебуваю. Тому захоплюватися печерицями не варто.

window.RESOURCE_O1B2L3 = 'leokross.com';
Суспільство
З початку повномасштабного вторгення росії пошкоджено або знищено 872 об’єкти культурної спадщини. З них пам’яток національного значення – 120, місцевого значення – 682, щойно виявлених – 70.Про це...
Суспільство
В Україні запустили національну програму з популяризації англійської Future Perfect. Реалізують її декілька міністерств – освіти, цифрової трансформації, культури та інформаційної політики. Спільно...
Суспільство
Від 9 січня 2024 року, і до 9 березня 2024 року проходить повторне громадське обговорення щодо перейменування вулиць та площ в Ужгороді.Про це інформує управління містобудування та архітектури Ужго...
Кримінал
За апеляційною скаргою Сумської обласної прокуратури рішенням Сумського апеляційного суду 8 січня 2024 року скасовано вирок суду першої інстанції, 36-річного чоловіка визнано винним в умисному вбив...